| VladMarian77 a întrebat:

Salut, cum as putea face bani? Dintr-un hobby sau ceva sau un job nu stiu. Am 16 ani

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Dacă îți place să faci fotografii, poți crea un album pe care să îl vinzi. Eu mi-aș face un album, însă nu l-aș vinde, deși am unele fotografii foarte frumoase.
Dacă pictezi, poți picta pe pânză, apoi să îți vinzi lucrările.
Dacă practici un instrument muzical, ai putea încerca să compui o piesă pentru acel instrument. Poți vinde partitura sub formă de drepturi de autor.
Dacă alegi varianta job, eu aș prefera să merg pe stradă și să intervievez trecătorii. Am făcut aceasta timp de 4 luni. A fost o experiență interesantă pentru că am găsit multe etnii, oameni care au alte convingeri religioase, mentalități, care respectă tradiții și multe altele.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te pui pe OLX.

Sau vinzi lucruri facute manual, am vazut ca se cauta.

| Justme1997 a răspuns:

Job part time la Mc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există site-uri unde ești plătit de oameni de rând pentru diverse treburi gen tuns iarba, plimbat câinele, etc.