| Vornicu_Alex_1990 a întrebat:

Salut.Cum imi pot face parintii sa imi cumpere o kendama de la karo? Ei zic ca e prea mult 60lei pe 2 lemne si o ata...sugestii?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam asta e si parerea mea

| TCosminn a răspuns:

Convinge-i sau macar incearca, sa iti cumpere ceva mai scump si mai prostesc decat cred ei despre doua lemne si o ata. Dupa ce te rogi de ei cu pasiune si ardoare, trebuie sa le vezi pe fata lor momentul in care se gandesc la asta si atunci le dai lovitura finala si le spui ca mai exista optiunea sa iti cumpere ceva mai ieftin. Atunci le sugerezi kendama. Intotdeauna cand vrei sa ceri ceva sau cand vrei sa te scuzi de ceva, incepe prin a cere mai mult ca sa poti obtine mai putin, si incepe prin a face o drama inainte de a spune care e scuza ta reala.

| MariusCalu a răspuns:

Spunele ca nu le vei mai cere nimic niciodata