| NeRo199023 a întrebat:

Salut! Cum mai exact poti sa cumperi crypto? Cineva mi-a spus ca aparent nu e deloc bine sa ii cumperi cu cardul, eu am cont pe crypto.com si am cumparat cu cardul de debit, ce e rau in asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nimic rau, dimpotriva, este un obicei foarte normal si corect, odata ce site-ul pe care il folosesti pentru crypto, este unul legit.
Oricum, banca unde ai cardul bancar este asigurata si nu-ti va face niciodata probleme, cum se intampla frecvent cu cardurile cumparate de pe site-uri fantoma.

| Brizbriz a răspuns:

2 solutii mari si late
1. card
2. automate de crypto care iti iau comision in RAUTATE si care se gasesc prin super-hyper market-uri

| User252426 a răspuns:

Nu are de ce să fie rău