| Random123456 a întrebat:

Daca ai doua joburi simultane, unul full time si altul part time (4h/zi) poti primi bonuri de masa din ambele? In conditiile in care ambele ofera, pe langa salariul net, bonuri de masa. Multumesc

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nu stiu cu bonurile de masa dar eu pot sa iti sun ca o sa le primesti de la 8 ore
in afara de asta TU DIN PUNCT DE VEDERE LEGAL
NU AI VOIE SA AI MAI MULT DE 8+4 ORE job ca si angajt cu acte inregula carete de munca
nu ai cum sa imi spui mie ca tu lucrezi 8ore plus 8 ore + 4 ore
adica 16 ore / zi

Eu chiar lucram 8 ore la un job si 4 la alt job legal

De fapt cel mai mult am lucrat 8 ore la o frma IT apoi lucram la un video chat 4 ore apoi plecam si munceam la o tipografie toata noaptea si imi pusesem o saltea acolo la tipografie unde mai si dormeam din cand in cand cateva minute

| Random123456 explică (pentru zilog):

Tocmai ce m-am angajat full time si am in paralel un job part time, 4h/zi. Curiozitatea mea era de bonuri, oricum o sa intreb maine sigur, dar ma gandeam ca ma poate lamuri cineva in avans. Multumesc de raspuns. O seara buna.

| zilog a răspuns (pentru Random123456):

Bonurile de masa nu este ceva obligatoriu pentru angajatorul respectiv si le poate da doar daca vrea el si doar ca si stimulet ne impozitat si doar daca are profit la firma
daca firma respectiva este declarata fara profit sau in administrare juridica de catre stat atunci nexam bonuri