| sebastianandrei45 a întrebat:

Salut,daca as dori sa fac o rata la un obiect prin credex in valoare de 4800 de lei ce conditii ar trebui sa detin pe langa cele afisate pe site?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Credex e Institutie financiară nebancară?
Fereste-te de așa ceva!

| Trioda a răspuns:

Salut..si tie! happy
NU.te apuca de asemenea rate..vei inapoia inapoi aproape 100 milioane lei!
Cere sa iti faca o simulare,sa vezi cate rate,cat dai pe luna si apoi te vei potoli,te asigur!
Mai cauta si alte forme de imprumut, in nici un caz cele de gen FNI, iti ia si pielea.
Nimeni nu te va mai baga in seama dupa ce ai semnat contractul, esti dator vandut, dobanda creste saptamanal la astia.
Succes si minte multa!

| Trioda a răspuns:

Omule...la astia poti da inapoi si 150 milione,nu ai minte?
Linisteste-te nu vei avea de unde sa platesti,pui ipoteca casa, masina tooot si apoi de unde vai da inapoi?
Cere sa iti faca o simulare, si apoi te vei convinge singur, la ei ratele sunt pe saptamana, ai grija!
O rata intarzaiata sau neplatita aduce la penalizare pe saptamana nu pe luna.