| AlinIZ a întrebat:

Dacă îmi fac un card la 15 ani alocația vine pe card?

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Da. Iti faci cardul, apoi trebuie sa mergi la primarie cu parintele si sa le dai extrasul de cont.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu poți sa îți faci card, pot face părinți tai și sa intre alocația pe card.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da el de ce nu ar putea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Serios? Mergi la banca la 15 ani și le zici la aia ce vrei sa îți faci card? Încerca și zi-mi dacă a funcționat.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, orice minor peste 14 ani insotit de un parinte isi poate face card pe numele lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Eu ziceam ca dacă mergi singur nu îți face nimeni de la banca.