| anonim_4396 a întrebat:

Daca un prieten de al meu a bagat 300 de lei in jocul League Of Legends si eu am intrat pe contul lui si mi-am trimis skinuri, campioni si iconite pe contul meu se pune ca furt? Urgent!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca da... Adica poate spune ca cineva i-a intrat pe contul lui si ca i le-a furat si ar trebui sa poata sa le recupereze. Inca ceva: tu inca il mai poti numi "prieten", dar el pe tine nu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ii le-am furat, mi le-am trimis pe contul meu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu sau fara acordul lui?
Daca fara, atunci se considera furt. Cu acordul lui, transfer de bunuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta inseamna a fura ceva. Daca el nu te-a lasat sa faci asta o sa faca un ticket si cel mai probabil o sa primeasca ce ai furat tu inapoi

| m1dn1gh7 a răspuns:

El le mai are?
Da, e furt, pentru ca ai luat ceva ce nu-ti apartine.