| Esther a întrebat:

Doresc sa creez o carte de colorat pentru copii. Ma poate ajuta cineva cu informatii legate de publicarea acesteia?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Intra intr-o librarie sau magazin de carti si uita-te la carticelele pentru copii, cine este editorul si colecteaza adresele si numerele lor de telefon.
Mergi apoi acasa si suna-i, cerandu-le informatii despre pregatirae de tipar, tiparirea si distributia cartilor.
Am un prieten care cu ani in urma si-a tiparit toate calatoriile in cateva volume, dar a facut-o pe banii lui, si in schimb a primit procent la vanzarea cartilor, de la distribuitori si librarii, iesind in castig.