| Dingo a întrebat:

Buna, TPU!
Am scris o carte pentru copii, cum as putea incerca publicarea ei si cum sa o fac mai cunoscuta?
Multumesc pentru ajutor

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Direct o carte? fără articole, nuvele sau altele intermediare?

Asta e bine. Pune pe un blog (sunt sute) - data publicării ține de "drepturi de autor". Dacă ai ecouri favorabile (!) contactează o editură

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O prezinți online în PDF la o editură. Ei îți spun cât te costă editarea. Eu am reușit la Editura Ecou Transilvan din Cluj. Îi găsești pe net. Ajută foarte tare pe scriitorii începători.