| Andrey1414 a întrebat:

Salut.Este legal sa cumpar tutun vrac si filtre sa fac tigari acasa si sa le vand?

Răspuns Câştigător
| DloveS a răspuns:

Evident.Daca nu ai firma si nu platesti la stat x% da.
Dar nu stiu nici o persoana care sa aiba asa ceva.
Oricum poti face chestia asta intre prieteni etc nu-i cine stie ce...
Ma gandesc ca motivul este urmatorul. Tigarile ies mai ieftine, tu ai un venit insa economia scade.
Daca toata lumea ar face asa ceva nimeni nu ar mai cumpara de la magazin tigari.
Success!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legal sa cumperi, ilegal sa vinzi cum ai zis.dar printre amici, rude, merge, daca toti tac din gura.dar pretul unui pachet sa nu depaseasca 10 lei, ca nu mai cumara nimeni.Fa calculul si daca iti iese ceva castig, poti sa te apuci de treaba dar daca nu iesi in castig...las-o asa.

| Rapidistu_Ionut_1994_uJ5v a răspuns (pentru anonim_4396):

Mereu o sa iesi pe profit din tutun crede-ma stiu ce vorbesc laughing la mine e 40 lei 1 kg de tutun si din el faci 5-6 cartuse de tigari.

| Sasu_Alina_1974 a răspuns (pentru Rapidistu_Ionut_1994_uJ5v):

Vrea sa devin clientul tau. Cum facem?

| Sanziana88 a răspuns:

Poti lua tutun de aici: https://tutunvrac24.ro/

| CristinaAlina19950831 a răspuns:

Nu,pentru ca nu ai nicio autorizatie sau ceva de genul acesta, nu stiu exact cum se numeste.Nimeni nu poate vinde ceva fara a primi un acord.De exemplu si cei care fac inghetata ei insisi acasa le trebuie autorizatie pentru a face asta.Dar totusi daca vinzi tigari doar celor din cartierul tau, care te cunosc, nu cred ca te-ar para nimeni, doar daca nu se gaseste vreunu care nu stie cum sa-ti faca mai mult,, bine'' daca intelegi ce vreau sa spun. Funda?

| antoniocristescu a răspuns:

Https://tutun-firicel-galeata-ieftin.ro/
Numai de aici cumpar de 2 ani si a fost ce trebuie de fiecare data!

| Sasu_Alina_1974 a răspuns:

Nu e legal sa vinzi. Dar poti detine un kilogram pentru consumul propriu.