| usAlexGTX a întrebat:

Eu pe viitor as vrea sa ma mut in SUA. Nu am rude sau business acolo, as avea cum sa iau viza permanenta pentru state? Daca da, cum?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe situl ambasadei lor, sunt postate condițiile și tipul de viză.

| JicaContra a răspuns:

Loteria vizelor,
SAU... trebuie sa gasesti ceva de lucru acolo, e posibil, altfel, trebuie sa fii o persoana de valoare foarte mare ca sa te primeasca

| Eugen80 a răspuns:

Oficial oricine poate lua viza, neoficial, nu.
Nu ai invitatie, nu ai unde sa stai, nu ai job acolo, nu ai nimic. Ei nu vor oameni care sa se plimbe fara nici un rost pe strazi, pentru ca multi ajung homeless, fara acte si apoi tot ei trebuie sa ii trimita acasa pe banii lor.
Deci cauta asa cum a mai spus cineva o firma care sa iti gaseasca un loc de munca acolo, conditii de cazare si abia apoi ai ceva sanse.
Dosarul tau pentru viza trebuie sa acumuleze cat mai multe puncte pentru a fi aprobat.

| kevin9 a răspuns:

Cu programul Work & Travel