| anonim_4396 a întrebat:

Salut, întrebare simplă, cum pot să cheltui 1000€, adică idei, o să aleg eu ceva și o să dau și fundă... laughing)))
(apropo am 13 ani)

Răspuns Câştigător
| morfeo a răspuns:

Continua sa strangi.

| anonim_4396 explică (pentru morfeo):

Cumpărăm mașină la 13 ani laughing, da probabil chiar asta o să fac...

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu as investi in viitorul meu.
Daca ai deja un hoby, atunci te inscrii la un curs de initiere /perfectionare. Costul la asemenea cursuri costa 50-100 euro/ciclu, dar inveti lucruri utile pentru viitorul tau!
Cu alti 100 euro m-as duce anul viitor la o tabara de vara sau la o familie la tara, pentru 1-2-3 saptamani. Se poate rezolva din 100-200 euro.

Restul banilor le as tine de rezerva si nu m-as atinge de ei doar in caz de nevoie absoluta.
Alocatiile de copii le-as schimba in euro si le-as strange alaturi, sa se adune cat mai multi.

| Catrice a răspuns:

Esti mic, n-ai ce face cu ei, mai bine ii dai cuiva, de exemplu miehee hee

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Mă închipui că tu o săi cheltui mai bine laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Muuuuult mai binehee hee

| Vântulalb a răspuns:

La 13 ani ai banii astia?
Atunci, du-i in Banca. Iti vor folosi mai tarziu. Nu trebuie sa-i cheltui, doar ca sa nu-i mai ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No hai, nimic bun iese da aicia, unu îmi zice că-s prea mic de bani, altul să-i investesc chiar de trebuie să fii 18+ pentru asta, deci daaaaaa... laughing

| George12356456 a răspuns:

Sper ca e întrebare la mișto și ca nu ai atâția bani pe mana la 13 ani. În caz ca e reala întrebarea, încearcă sa ii cheltui pe lucruri utile, în niciun caz jocuri sau alte prostii.

| anonim_4396 explică (pentru George12356456):

Nu, nu-i la mișto, deși nu stiu ce să zic, eu nu prea cheltuit mai deloc banii pe prostii, nu prea că mai sunt excepții, da ce să zic, mă uitam de idei.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Pe ce ai nevoie, nu-i cheltuiești de dragul de a o face.

| anonim_4396 explică (pentru unu3doi2trei1):

Asta am zis și eu, problema e că nu am nevoie de nimic, am banii de câteva timp deja, și tot nu i-am cheltuit... happy

| unu3doi2trei1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păstrează-i. Cine știe când o să ai nevoie de ei și nu o să-i ai, pentru că ți-ai fi cheltuit banii pe lucruri de care nu aveai neapărat sau chiar deloc nevoie, însă cu care în mână te-ai simțit îndatorat să-i cheltui.

| Deniskovici a răspuns:

Investește-i big grin

| anonim_4396 explică (pentru Deniskovici):

Hmmm... dar pentru asta trebuie de gândit cu cap, nu poți învestii în oricare lucru cu gândul să fac profit, deși voi vedea laughing