| Lazea_Adelin_1999 a întrebat:

Salut, întrebarea mea este, care ar fi cel mai bun curs de trading crypto daca l-a încercat cineva sau sa imi recomandați cateva! aAm văzut ca este plin pe internet dar din câte stiu majoritatea sunt doar vrăjeli, chiar ma interesează domeniul! Mulțumesc frumos și aștept răspuns de la cineva care a trecut prin el de preferat.

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Ar trebui sa ai mare grija cu toti care iti propun chestii de investit pe partea de crypto. Nu stiu daca ai observat dar cei mai "bazati" spun ca nu sunt Financial Advisors, si ar trebui sa iei asta literalmente. Mai degraba incearca sa intelegi tool-urile folosite si denumirile, pentru asta nu ai nevoie de un curs ci doar sa te decizi tu pe ce platforma/wallet vrei sa iti tii chestiile si sa inveti termenii. Ca si regula pe trading, din experienta: cunoaste-ti moneda si fii la curent mereu legat de ea. In rest nu te pripi si piata asta este mai volatila decat in anul precedent asa ca ai grija cum investesti.
Romanii au probleme cu jocurile de noroc, ca si societate deoarece noi, si parintii nostri nu am fost invatati educatie financiara, asa ca ne pripim/aruncam repede la chestii care par sa aiba castiguri rapide. Pentru ca totul "pare" ne legam usor de jocuri de noroc, pacanele, tombole, bingo, crypto etc. happymult spor

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit de asemenea cursuri, doar sunt tutoriale pe YT care explica si pe care trebuie sa le urmaresti, pana intelegi ce se intampla cu acele monede virtuale.

Răspuns utilizator avertizat