| maddog95 a întrebat:

Salut is interesat sa-mi deschid un blog si as dori sa stiu cat m-ar costa si cum l-as putea face dau funda happy

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu te costa nimic pentru blog intra pe blognou.ro este gratuit bafta

| pepe a răspuns:

Nu te costa nimic pe blogspot

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un blog ori site gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (cum ziceam, de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele. Pe scurt, o platforma deosebit de bogata in functionalitati, dar simplu de utilizat!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Dupa, daca vrei, poti sa-ti parchezi domeniul propriu de tip ".ro" pe serverul ucoz. Gazduirea, spatiul, temele si traficul, raman gratuite din partea ucoz. Domeniul te costa (achizitia de la ROLTD) aproximativ 40 de EUR, dar este pe viata, iar un ".com" cam 10-12 EUR/an!

Mult succes!

| sebynyo a răspuns:

Cel mai profitabil loc de munca care prinde la romani deoarece nu trebuie sa faci nimic special doar dai niste clicuri si vin bani foarte simplu.Tot ce trebuie sa faci este sa te inregistrezi pe http://www.pay-bux.com/?ref=popsebi dupa care sa dai click pe reclamele de la ADVERTISMENTS.Pentru fiecare click dat pe o reclama primesti automant 0.25$ si in plus fata de asta pentru fiecare membru care se inregistreaza pe adresa ta de fiecare data cand el va da click pe o reclama primeste o.25$ dar si tu primesti tot 0.25$ doar ca da el click cu cati mai multi membri cu atat mai multi bani.INREGISTRATIVA ACUM DOAR PE http://www.pay-bux.com/?ref=popsebi

| daniel_8163 a răspuns:

BUNA.Aici gasesti ceea ce te intereseaza
http://www.videotutorial.ro/? tag=cum-se-face-un-blog
daca nu esti multumit cauta tot acolo si ai sa mai gasesti tutoriale despre asa ceva. Sper ca am fost de folos.Multa bafta.

| Edward_5267 a răspuns:

Blogul nu te costa nimic, e gratis! Eu iti recomand sa il faci in www.wordpress.com e cel mai usor de folosit! Ai 1gb de memorie. Pe pagina de start wordpress ai LANGUAGE schimbi in romana si o sa iti apara scris FA-TI UN CONT. completezi tot ce iti trebuie si e gata. E in romana si te descurci. Sper ca ti-am fost de ajutor. O seara placuta.

| MenInShadow a răspuns:

Poti sa-l faci gratis pe blogspot.com, sau cu cativa euro pe wordpress.

| Gripa a răspuns:

Pentru inceput, zic eu, ar trebui sa incepi cu un domeniu gratuit, pentru a vedea cum sta treaba, inainte sa dai bani pe unul.

| Arynor a răspuns:

Pai daca vrei gratis : www.blogger.com, si eventual iti poti cumpara un demeniu.com/.net de pe www.name.com cu 10$

Dar daca vrei wordpress o sa ai nevoie de host si de domeniu. Un host pentru un blog nu ar trebui sa fie mai scump de 2$, domeniul la fel 10$, iar platforma de wordpress o dai jos de pe http://wordpress.org/ ea fiind gratis.