| Radu_Luana_1992 a întrebat:

as dori sa imi deschid un mic fast food,vreau sa stiu mai multe detalii,cam tot ce apartine de el, in jur de ce suma m-ar putea costa tot...va multumesc, o zi faina si la multi ani doamnelor si domnisoarelor!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Camera de Comerț și vezi acolo de ce acte ai nevoi.
Banii să ai cât de mulți!
Pa, pa.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

La Registrul Comertului, ceva, trebuie sa mergi intai pentru a rezolva cu hartogaraia.
In rest, o luam de la inceput. Cum zic americanii, locatia e totul. Daca il deschizi intr-o zona pustie a orasului, in ceva cartier linistit de pensionari, o sa iti mearga cam prost.
Apoi: spatiul. Ai nevoie de jdemii de avize si elemente de siguranta, dar le poti rezolva.
Si apoi, echipamente...nu stiu, friteuze profesionale, cuptoare, grill de-ala pentru shaorma. laughing Tot felul de ustensile specifice, plus instalatii sanitare, si de depozitare corespunzatoare.
In rest... spor la treaba.
Tot ce am scris e din vazute si auzite. Deci nu sunt un expert, doar mi-am dat cu parerea.

Cu stima,
Neo