| AndreiAKA a întrebat:

Mă numesc Alin și as avea o idee de afacere de care sunt 100% sigur ca va merge din prima luna.De exemplu o firma de taxi.
Problema e ca în oraș locurile de taxi sunt limitate. De exemplu sunt 40 de locuri iar taxiuri sunt doar 34. Deci mai sunt6 locuri care se licitează și doar cei care au mașină mai noua și mai dotata vor câștiga licitația și vor ocupa locurile.
Problema e ca nu am banii necesari și as vrea sa imprumut bani de la banca pentru o mașină, iar banca nu cred ca îmi împrumută dacă nu am cel puțin 9 luni lucrate. Eu am lucrat cu un prieten în constructii dar nu cu contract de munca. Iar mie îmi trebuie banii în cel mult 3 săptămâni când e licitația. Cum as putea sa fac rost de 7000 de euro.
Nu-Mi spuneți sa imprumut de la cămătari ca mai bine mă omor decât cu ei pe cap.
Dacă nu aveți un răspuns bun atunci nu-mi răspundeți decât sa va aflați în treaba de falosi ce sunteți unii.

Răspuns Câştigător
| Jenni6777 a răspuns:

Ai putea vinde dacă deții niște bunuri sau sa scoți bani din banca pe numele unui părinte sau bunic sau ultima și ultima șansă să duci niște fete la produs

| AndreiAKA explică (pentru Jenni6777):

Nu vreau sa-mi amestec părinții sau pe oricine altcineva în chestia ăsta dar torusi Mersi de răspuns!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deja ti ai demonstrat singur ca nu va merge deloc 100%.

investitie de 7000euro minim in masina
ai nevoie de un sofer daca tu nu ai licentele necesare sa faci taximetrie (daca vrei sa iti iei licentele atunci inseamna alti bani si alt timp pierdut)
masina dupa ce o cumperi trebuie dotata pentru taxi
taxe pentru licenta masinii costa si alea

si ce profit vrei sa scoti intr-un oras cu doar 40 taxiuri?
probabil suficient de mic incat afacerea ta sa mearga abia peste cateva luni bune

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

+1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi zici si mie cand devii milionar...laughing Penibil.

| AndreiAKA explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba ca voi deveni milionar dar e vorba ca voi duce o viață cât de cât decenta. Nu sa trăiesc cu doar 1500 lei pe luna. Din care trebuie sa te îmbraci mănânci și sa o mai scoți și pe prietena în oraș. Cel puțin eu vreau sa pornesc o afacere iar persoanele ca tine nu se gândesc decât sa stați pe banii părinților dacă mă e nevoie mai imprumutați de la prieteni pentru benzina la mașina care tot din banii părinților ați luat-o

| Zaruba a răspuns:

De la rude si prieteni