| PaulcereAjutor a întrebat:

Merita facuta o facultate pe domeniu, economia comertului turismului si serviciilor? Cei care ati terminat, imi spuneti va rog, daca ati gasit de munca, job mai bun, daca e mare diferenta intre job normal, si jobu care il ai dupa ce faci acest domeniu? As alege, domeniul It. Nu ma pot hotari pe unde sa merg inainte.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Daca iti place IT-ul, termina Electronica. economia, comertul si restul sunt niste facultati doar de fatada si nu iesi cu o meserie de acolo. orice facultate vei termina, jobul trebuie sa-l alegi pe ce stii deja si pe ce crezi ca vei sti.