| INside a întrebat:

happy spuneți-mi părerile voastre despre specializarea economia turismului, comerțului și serviciilor la facultate. Mi-ar prinde bine ceva sfaturi dacă merita, dacă îți găsești loc de munca după etc.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca, la marile universitati specializarea a fost desfiintata incepand cu 2015 se prea poate ca doua sa fie motivele desfintarii :fie ca nu este una solicitata de candidati, fie ca nu este o specializare care se cere pe piata muncii.
Vezi lista universitatilor si specializarile desfiintate prin hotarare de guvern:http://www.studentie.ro/......0-a-216882

| TheTimeKiller a răspuns:

Turismul e cam la pamant, din ce stiu eu. Cel mai mult se castiga in perioada de vara, dar greu mai gasesti loc de munca bun.