| Mark2012012 a întrebat:

Ce materii se predau la facultate la profilul economia comertului, turismului si serviciilor?

Răspuns Câştigător
| Oanarry a răspuns:

Pai... economie comerciala, economia serviciilor, economie europeana, matematica aplicata in economie, informatica economica, geografie economica, Fundamentele stiintei marfurilor, engleza, contabilitate, drept, marfuri alimentare si securitatea consumatorului, statistica, drept comercial, ecologie, economia turismului, management, marketing, economia si gestiunea intreprinderii, finante, tranzactii, management strategic, mediu de afaceri european, resurse si destinatii turistice, practica. Asta in primii 2 ani. In cel de al trei-lea... urmeaza sa afluhappy

1 răspuns:
| Rizer a răspuns:

Economie,turism extern/intern, comert, practica!