| Katalinkata0 a întrebat:

Salut! Nu vreau sa fiți contra mea ‘no hate’, sa te angajezi la glovo care sunt cerintele? Unele persoane mi-au zis ca îți trebuie 16 ani, fiind pe site 18 și acum o săptămâna scria 16. Și eu am 16 ani și doresc sa ma angajez, persoanele care au avut de a face cu asta sau au avut cunoștințe ma puteți ajuta și pe mine cu aceasta neclaritate?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca imi aduc aminte bine legea cred ca zice de 16 ani te poti angaja dar cu aprobarea parintilor. Cu alte cuvinte la angajare unul dintre parinti trebuie sa vina cu tine si sa semneze contract.
Cel mai simplu e sa suni la glovo la serviciul de relatii cu clientii si sa intrebi asta, DAR nu am gasit un nr de telefon pe site de parca fac asta pe ascuns laughing

| VoidEternal a răspuns:

De ce sa fie cineva contra că vrei sa te angajezi? Bravo ție, e o atitudine mai mult decât sănătoasă. Sper să reușești. Spor!

| MariaEElena0505 a răspuns:

Cred ca poți de la 16 ani.