| Skifer a întrebat:

Salut. Oare unde as putea da 2 perechi de ochelari originali in Cluj? La un amanet i-ar lua? Sau sunt Outleturi care ar cumpara?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunt ochelari de vedere nu-i va lua nimeni, fiindca aceia sunt facut cu prescriptie medicala, specifica persoanei care i-a comandat si purtat.
Daca sunt de marci foarte scumpe precum Chanel, Dior samd, ai sansa se-i vinzi pe 100-200 lei bucata, numai daca ai dovada lor ca sunt originali, adica chitanta de cumparare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimeni. Ochelarii sunt cu prescripție medicală.

| johnnny123 a răspuns:

"Ochelari originali" nu spune nimic despre valoarea acelor ochelari. Ce fel de ochelari? Ce brand? În ce stare sunt? Ai acte și cutie la ei?

La amanet ți-i vor accepta doar dacă sunt niște ochelari scumpi pe care pot să-i vândă la preț cel puțin dublu față de cât îți dau ție.

Iar outlet-urile nu cumpără produse second hand de la persoane fizice.