| Cristian225200 a întrebat:

Salut! Poate e o întrebare stupidă, dar știe cineva câteva modalități prin care pot face bani ca elev? Din moment ce nu mă pot angaja și nu am un card de credit pentru lucruri online nu știu cum aș putea să fac. Dacă știe cineva m-ar ajuta mult, chiar am nevoie.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te pricepi in domeniul tehnologiei soft te poti baga ocazional la instalare de windows, drivere, editat poze, video etc.
Daca te pricepi la fotografie si faci rost de un aparat foto decent sau ai atunci poti face meserie din asta si poate una de viitor.
Daca te pricepi la educatie plastica, la desen poti picta/face desene pe panza, figurine din orgami... le poti pune la vanzare pe olx si te-ai scos bine.
Si altele...
Dar daca vrei calea mai usoara, atunci te poti angaja undeva unde nu se cere neaparat varsta, de exemplu: serviciul Glovo,
impartit pliante, part-time pe la fast-food, chioscuri smd.

| cosmin1324 a răspuns:

Salut, poti face niste bani in plus folosind honeygain, nu e ceva foarte wow, dar e pasiv si nu trebuie sa faci nimic in afara de instalat pe pc/telefon si il lasi sa mearga. E bun pentru niste bani in plus. Incearca aici, ai un cod pentru 5$ moca
https://r.honeygain.me/BALAJF8079