| Tinolex12 a întrebat:

Salut, poate sa imi spuna cineva daca 10.000 de euro sunt destui pentru a deschide un magazin de haine? ex: puma,nike, adidas,

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cati ani ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Banii astia abia iti ajung sa inchiriezi magazinul si sa obtii toate actele legale si certificarile ca sa poti deschide magazinul.
Pentru inceput, ai nevoei de minim 20-30.000 euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 10.000 probabil platesti chiria pe 1-2-3 luni si apuci sa dai un var ceva sa amenajezi spatiu. Mai pui cateva zeci de mii sa iei prima marfa pe urma

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde îl deschizi, cât este chiria în zonă, ce trafic este în zonă la locația respectivă, ce marfă vinzi, nouă sau second hand, cât plătești personalului, toate astea decid dacă sunt destui sau nu.
Ex, puma, nike, adidas sunt haine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)
da, daca ti-l faci in curte la tine, si produsele alea nike adidas puma, le iei de la turci sau made in china fake. Ca sa faci si tu profit laughing
un magazin de inchiriat la mall, variaza de la 6000 la 10000 pe luna sau chiar si mai mult.
Trebuie sa platesti chiria pe cel putin jumatate de an, in avans, trebuie sa ai haine calumea ca sa cumpere lumea, si trebuie sa vinzi scump, ca sa iti acoperi chiria.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa nu mai zic de renovarea standului, ca il iei chel.
Rafturi, manechine, covoare, mobilier, etc. plus hainele si produsele pe care le vei vinde.
Plus umblat sa deschizi societate, sa platesti diferite taxe.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cu banii astia abia daca iti ajung sa deschizi o amarata de cafenea!laughing)

| Florin_Andrei_Mindru_1994 a răspuns:

Salut. Cauta pe net cat costa sa deschizi un magazin in general, crede-ma ca 10.000 de euro nu iti ajung nici actele sa le faci plus ca trebuie sa dai la stat o grămadă de bani, in tara asta nu poti sa iti deschizi o afacere decat daca ai foarte multi bani si bineînțeles relații. Bafta