| Baracudilosul123 a întrebat:

Salut, știe cineva dacă ai nevoie de diploma de bacalaureat pentru a fi paznic? Eu știam ca ai nevoie dar m-am interesat din mai multe surse și și nu prea m-am lămurit. Știe cineva cum este?

Răspuns Câştigător
| ioan452 a răspuns:

Nu îți trebuie niciun bac, minim 8-10 clase. Dar ca sa fii șef de obiectiv îți trebuie liceul terminat și poate bacul luat.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ai nevoie de diploma de bacalaureat pentru a fi paznic?"

depinde de la caz la caz. Pazninc la rachete tomohawk, NU ajunge dar la stână sau pe șantier ești ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un amic care NU are bacalaureatul si lucreaza ca agent de paza la un magazine din mall.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aveam la liceu o femeie care era paznic la poarta, si avea 4 clase. Acum na, probabil femeia a fost angajata mai mult din mila, cine stie. Dar da, poti fii paznic si fara bacalaureat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ala era cel mai bun liceu din oras.