| Misu1997 a întrebat:

Stiti cum as putea face rost de bani in afara de la parinti? Sau cum sa ii economisesc mai usor?

Răspuns Câştigător
| BlueStar12 a răspuns:

Depinde
daca ai 16 ani poti sa te angajezi ca verisoara mea care lucreaza pe timpul veri la satul de vacanta pe litoral
eu "uit" sa le mai dau restul de bani parintilor cand ma trimit la cumparaturi dar s-au obisnuit deja si nu mai merge faza laughing
pe fratemiu il platea mama sa spele vasele vreo 10 lei pe saptamana
cu economisitu cel mai simplu e sa strangi si sa nu ii cheltui cum am strans eu odata sau sa cheltiu foarte putin
Sper ca ti-am fost de folos

4 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Da, uite aici o idee, castigi pe viata http://banidinarticole.blogspot.com/

| Chris88 a răspuns:

Se numeste "a munci", stiu ca suna ciudat, dar e chiar cea mai grea varianta. Celelalte doua sunt : "a primii de pomana" sau "a fura".

| eusicumine98 a răspuns:

Pai daca ai buletin poti imparti pliante, iar daca nu, ca sa econimisesti mai usor can diesi in oras sunt pe unde iesi tu ia-ti mai putin bani cu tine decat limita maximia iar ceilalti ii lasi acasa si asa faci tot timpul si o sa aduni ceva ceva in decursul timpului. Dar in cazul in care esti foarte priceput la informatica fa-ri site-uri cu nu stiu ce fel de jocuri si poti castiga bani. Fratele meu la 14 ani a castigat 7 milioane intr-o luna cu un joc din asta big grin. fundita?batting eyelashes

| alinmondialu008 a răspuns:

Ai putea sa ii economisesti astfel : nu imi mai cumperi nimic... dulciuri, nu mai mananci in oras ...mananci acasa, nu iti mai cumperi suc.iar banii acesti ii pui sus