| Cristi1414 a întrebat:

Salut.
Sunt băiat, am 17, ani,1, 77, aspect fizic plăcut si imi doresc sa lucrez in domeniul modei, ori sa fiu fotomodel sau model clasic.
Problema este ca multe din agentii au spus ca se cere minim 1, 82 si m-a primit o singura agentie.
Am vazut ca daca nu se poate model din cauza inaltimii pot sa devin model comercial sa fac publicitate la haine,incaltaminte,cosmetice si alte produse sau sa fiu fotomodel fără sa defilez.
Faza este ca nu stiu cum sa fac asta deoarece am vazut ca agentiile cauta doar modele si nu stiu unde sa ma duc sa devin model comercial sau fotomodel.
Eu merg la sala si am si aspect fizic plăcut,cel putin asta mi-au zis câteva modele, agentii si prietenii.
Ma puteti ajuta, va rog?

Răspuns Câştigător
| Cinga33 a răspuns:

Ce este modelismul, Katy?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti prea scund ca baiat. Aia e.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti faci poze de portofoliu si te inscrii la o agentie de modelism, daca indeplinesti conditiile obligatorii:
Varsta minima de 16 ani si peste 1.82m

Din pacate, vad ca ai citit despre asta si cum esti micut de inaltime, nu ai sanse de modelism, indiferent cat de bine arati si cat de frumusel esti.
Imi pare rau ca-ti faci vise, dar adevarul este ca, nimeni nu va risca sa te inscrie, odata ce nu au ce face cu tine. Standardele sunt acolo pentru toate ocaziile, nefacandu-se exceptii, pentru nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa cum ai citit pe internet si cum ti-au spus agentiile de modelism, nu ai inca inaltimea necesara sa fii acceptat in domeniul modelingului.
Singura agentie care te-a acceptat a fost pentru ca, iti pot face un portofoliu de fotografii de cateva mii de lei fara sa-ti promita vreun contract, pentru ca nu exista asa ceva. Este scam-ul care se practica masiv, din naivitatea si disperarea cu care unii copii se incapataneaza sa creada ca pot trisa regulile si isi pot face o cale sa ajunga acolo unde viseaza.
Vad ca de 5 postari incoace doar despre asta scrii, de parca nu-ti vine sa crezi ca, tu esti o exceptie pentru care ar trebui sa treaca cu vederea.
Imi pare rau baiete, dar va trebuii sa accepti realitatea si sa gasesti ceva care ti se potriveste fizicului tau micut.
La 17 ani, toti sunteti frumsei si aratati bine, de aceea este pusa o regula clara si eliminatorie, ca numai barbatii inalti, sa ajunga in acea ramura a modelismului sau in publicitate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cinga33):

O dumnezeul mare, acum am realizat... ai dreptate, am scris aiurea, m-am referit la MODELING, nu la modelism happy

| Cinga33 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce este modelismul, Katy?

Răspuns utilizator avertizat