| Alexnyko69 a întrebat:

Salut.
Sunt in Anglia de aproape 13 luni. Nu mai vreau străinătate și vreau sa ma întorc acasă la soție. Am muncit și am strâns bănuți pentru a-mi finaliza micuța mea căsuța sa pot locui liniștit cu soția.
Am un prieten care locuia in Londra, el a venit cu un scop asemanator cu al meu, a vrut sa strângă bani pentru nunta și luna de miere. Pentru acest lucru a fost nevoie sa strângă lira cu lira dar in sfârșit a reușit.
Știu ca el când a plecat sa facă nunta și-a vândut național insurance number.
Eu nu sunt genul de om sa mai stau printre străini, ma mulțumesc cu o viața ca orice om și as vrea sa vând și eu acest național insurance number.
Nu îndrăznesc sa îl contactez deoarece este in luna de miere așa ca va cer vouă ajutorul.
Va rog ajutați-mă.
Ce pot face? Cum pot face? Este legal? Unde trebuie sa ma duc pentru a returna insurance-ul Marii Britanii? Ce consecințe sunt in afara faptului ca va trebui sa plec in România? Va rog ajutați-mă și sper sa nu ma jigniți

4 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

De ce sa te jignim bravo tie insa iti recomand sa nu renunti la Anglia de tot stiu ca e greu si poate nu iti place si tie dor dar e o idee buna in tara nu prea faci bani in orice caz eu doar atat am gasit https://www.netmums.com/......legit.html Recomand sa il suni si sa il intrebi nu se va supara sa te ajute un pic.

| Alexnyko69 explică (pentru EneCristian):

Mulțumesc frumos pentru răspuns!
Am zis sa nu ma jigniți deoarece sunt și persoane care jignesc
Da într-adevăr se fac bani mulți bani frumoși într-un timp mult mai scurt decât in România dar nu sunt eu de străinătate am dor de casa de familie și soție mai ales ca voi fi tătic vreau sa fiu acasă când se va întâmpla minunea
Mulțumesc pentru link o sa încerc mâine deoarece acum ma gândesc ca este cam cam târziu
Mulțumesc din suflet
Toate cele bune!

| EneCristian a răspuns (pentru Alexnyko69):

N-aveti pentru ce cu mare placere va urez bafta si multa fericire.

| Alexnyko69 explică (pentru EneCristian):

Mulțumesc frumos!
De asemenea și dumneavoastră
Seara plăcută, toate cele bune!