| Costel9695 a întrebat:

Salut, sunt un băiat de 24 de ani, am terminat facultatea de electrotehnică din Iași și acum lucrez în domeniu, visul meu este să îmi deschid o sală de jocuri (biliard, tenis de masă, bowling etc) în localitatea mea. Situația mea financiară nu este suficient de bună astfel încât să reușesc de unul singur. Am auzit că în astfel de proiecte pot fi susținute de fondurile europene. Mă poate cineva ghida și să îmi ofere informații despre cum aș reuși să îmi împlinesc visul? Vă mulțumesc anticipat și o zi minunată vă doresc tuturor.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu situații în care să se ofere fonduri europene pentru un asemenea proiect.
Proiectele pentru care se oferă fonduri sunt enumerate aici. Dar să fii atent la un fapt. Fondurile europene nu se oferă 100%, ai nevoie de o finanțare și din surse proprii. Dar citește tot aici. http://mfe.gov.ro/

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, fondurile europene se dau numai pentru proiecte serioase de: sanatate, dezvoltare, constructii samd. dar nu pentru jocuri de noroc, sali de biliard, sali de sitractii sau cazinouri.