| SergiuNico a întrebat:

Tocmai ce m-am mutat pe data de 20 decembrie in chirie (e prima data cand ma mut in chirie) si la finalul lunii Decembrie mi-a venit intretinerea dar pe luna noiembrie. (respectiv 230 RON - 3 persoane cat era trecut atunci pe intretinere).
Peste 3 zile vine proprietarul pentru chirie si intrebarea mea este: ar fi normal sa ii scad acesti 230 de RON din chirie, nu?

Răspuns Câştigător
| semyryan a răspuns:

Sigur ca asta trebuie facut daca el avea la intretinere 10000 de lei ii plateai tu? Tu te-ai inteles cu proprietarul la 200 euro pe luna sa zicem si sa iti platesti intretinerea.
Tu daca nu ai stat acolo in Noiembrie ai 2 variante.1 Sa ii dai toti banii si sa-si plateasca el. 2 Sa o platesti tu si sa ii dai lui mai putin cu 230 lei ceea ce ar insemna aceelasi lucru.

1 răspuns:
| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Daca ai platit, da, ii scazi din chirie, doar ca nu era problema ta sa platesti ce au folosit altii!