| Anonimu1994 a întrebat:

Am 25 de ani si as vrea sa imi deschid o firma de transport marfa pe camion, ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi cum as putea face asta? TIN SA SPUN ca am facut facultate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoti banul, cumperi camionul, dispecer, sofer si te bagi pe treaba

| Ralena a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de un calcul de rentabilitate, o analiza swot, un plan de afacere, macar de buzunar. Sunt firme de transport care se dezvolta, si unele care dau faliment. Diferenta consta in buna sau proasta administrare a ei. Nu tine sa spui ca ai facultate, ca nu te ajuta la nimic in acest context happy.

| TheGentleman a răspuns (pentru Ralena):

În sfârșit un răspuns la obiect! Totul începe cu planul de afaceri.

În plus, va trebui să facă școala rutieră pentru categoriile C+E, pentru că va trebui să facă transporturi cot la co cu angajații la început happy

| Ralena a răspuns (pentru TheGentleman):

Foarte bine spus. Antreprenorul trebuie sa stie tot. De la sofat, la contabilitate etc.