| Cojocaru_Razvan_1988 a întrebat:

Salut, ma intereseaza sa deschid o firma de Transport. Vreau sa-mi cumpar un Camion si sa fac curse doar pe Romania. Aş dori sa stiu daca e rentabil daca merita investitia sau nu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este rentabil doar daca ai deja contracte cu o firma care te solicita zilnic sa faci transport pentru ei.
Daca nu ai asa ceva, nu merita, pentru ca, bagi o gramada de bani intr-un camion si te uiti la el, neavand contracte si de munca, sa poti sa scoti bani cu el.

| Raul2802 a răspuns:

Cu un singur camion si doar pe Romania nu se prea merita,iti spun asta deoarece se plateste destul de prost si neavand autostrazi faci foarte putini kilometrii intr o luna, in plus la drumurile noastre iti c am rupi masina, insa daca tot vrei sa iti deschizi neaparat sa cumperi ceva manual, o sa duca mai bine sau daca nu sa iti cumperi o duba de 3, 5 si faci tur retur, se castiga destul de bine