| EuDOarSieu a întrebat:

Am câteva întrebări fără răspuns și sper că voi mă puteți ajuta.
Pot folosi un card deschis în România la un bancomat din Belgia, fie el deschis în lei sau euro? Dar dacă e deschis pe numele altcuiva?
Dacă am ceva datorii, am deschis acum vreo 8 ani un împrumut la BCR pe care nu l-am terminat de achitat, acum aș vrea să-mi fac card la ING, pot fi găsit de ANAF, FISC și să mi se blocheze sau să mi se retragă bani din noul card?
Dacă se pricepe cineva în domeniu, aș dori să discut câteva aspecte pe această temă, aștept răspunsurile voastre.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai card bancar cu bani pe el, da, poti sa-l folosesti oriund ein lume, la orice bancomat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa folosesti cardul la orice bancomat din lume

| mihai69 a răspuns:

1. da și da;
2. nu, dar cu siguranță nicio bancă nu îți va deschide un cont cât timp figurezi în baza de date cu datorii. Cât despre recuperare, sunt firme care se ocupă cu asta. Vor scoate ei cu vârf și îndesat datoria.