| Tnc_Petrik_1998 a întrebat:

am o moneda trade dollar din 1879. nu atiti unde as putea sa o vand.?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti vinde la un numismat, interesandu-te la asociatia numismatilor sau o poti pune la vanzare pe site-uri cum este okazii.ro.

| Kindly a răspuns:

Pune-o pe eBay sau amazon. Americanii sunt obsedati de chestii de genu si in special ca e asa veche o sa ai destui clienti americani. problema v-a exista cum o trimiti dincolo. poate ai norocul sa dai peste un bogatan care vine sa ti-o vada personal. cine stie? laughing. Succes!

| Tnc_Petrik_1998 explică (pentru Kindly):

Am dus-o la un magazin de antichitati. si mi-a zis ca era falsa laughing)!