| banglados a întrebat:

Am o problemă. Sunt din Giurgiu și am 16 ani. Ce pot face în week-end-uri pentru a câștiga niște bani? Orice part-time. Dacă știți ceva și mă puteți ajuta, aș aprecia mult. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Dacă ești băiat și ești cât de cât înalt, ai putea să încerci să cauți job-uri de promoter pe google sau pe facebook. Mi se pare destul de interesantă și ușoară meseria.
Dacă ești fată și arăți bine, va fi cu atât mai ușor să obții job-ul.
Poți să faci pe babysitter-ul pentru copii și pentru animalele de companie.
Cu toate astea, cel mai bine e să îți cunoști bine competențele. Ce talent ai? Știi să lucrezi cu oamenii? Ai forță fizică? Știi o limbă străină?
Variante sunt prea multe ca să ți le înșir aici. Până atunci, îți sugerez să dai o fugă pe site-urile de genul, să vezi ce se caută: http://ro.indeed.com/jobs?q=&l=Giurgiu&radius=50&start=20

3 răspunsuri:
| adivd15 a răspuns:

Incearca pe la magazine la impartit pliante.

| Murariu_Maria_1995 a răspuns:

Buna. Daca vrei sa faci bani, alege Oriflame.
Aici ai procent fix 23, 30, sau 40% din cat vinzi. Arati catalogul la alte persoane si ele iti spun ce vor din catalog. Plasezi comanda si iei de la clienti banii exact ca in catalog, iar tu platesti mai putin la factura cu 23-40%, si ramai cu profitul. De exemplu daca faci comanda de 600 de lei la pret de catalog, platesti doar 360, si ramai cu 240 de lei profit. Nicaieri nu mai vezi astfel de reduceri. Citeste mai mult pe http://inscriereorif.ro si te poti inscrie tot pe acel site. Incearca, nu ai ce sa pierzi!

| vsvs a răspuns:

Eu de curand mi-am inceput propria afacere online. Sunt Manager Oriflame. Si lucrul nu consta doar in vanzari cu catalogul. Se castiga chiar foarte bine.