| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU, am primit un email de la BCR în care zicea ca am făcut tranzacția în alta monedă decât lei! Eu am comandat ceva de pe aliexpres este posibil sa îmi fi luat bani mai multi? Sau sa fiu taxat?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ti se ia nimic! Ei te previn ca ai platit in alta moneda si gata.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa te sperii, daca ai facut tu cu manuta ta o cumparatura de pe aliexpress, care-i in dolari?

| sierra1 a răspuns:

"este posibil sa îmi fi luat bani mai multi?"

generează un extras de cont și constați singur. Spune-ne și nouă, așa, de curiozitate

| 0RASPUNS0 explică (pentru sierra1):

Am făcut și nu, nu nu mi-a luat mai mult dar na ma m speriat...

| mihai69 a răspuns:

De ceva vreme, băncile sunt obligate de lege să-și înștiințeze clienții atunci când fac o plată în altă monedă decât cea a contului lor.
Asta ai primit tu azi.

| Catrice a răspuns:

Ți-o luat valoatea in dolari lul