| blablabla2000 a întrebat:

Am si eu mica foarte mare problema cu bulangii astia de la rds & rcs.
Pe 22 septembrie am fost cu tatal meu la ei si am semnat ( tata ) contract pentru internet, tv si telefon ( digi optim nelimitat ).
Pe 1 octombrie s-a procesat contractul, asa au zis ei, si astazi a venit cineva sa ma lege la net si la tv. M-am dus la ei la un sediu ca stau aproape de mine sa ii intreb cum procedam cu telefonul, sa ma mute pe digi. Si aia de acolo imi spune ca trebuie sa vina titularul, adica tata sa ridice cartela. Le spun ca tata e plecat, a plecat pe 5 sau 6 din tara si vine tocmai peste vreo 2 luni si ea zice ca atunci o sa pot sa ridic cartela.
Deci e vreo posibilitate sa-mi dea nenorocita aia de cartela fara sa vina tata? Ca nu are cum... Si pana la urma de ce trebuie sa vina? Ce vor sa faca sa-l vada la fata? Iau laptop-ul si vorbim prin web, vor buletinul? Ce vor sa ia din el ca e trecut pe contract si cnp-ul si serie si adresa si tot.
Ajutati-ma va rog, daca pot sa fac ceva ca am nevoie de minute internationale sa vorbesc cu el. Ca la Orange dau 50 lei si-mi dau doar 100 de minute pe care le termin in 3 zile.

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Nu ai ce face.doar titularul contractului poate sa ridice cartela personal.