| vegeta a întrebat:

am si eu o dilema ca sa zic asa am castigat si eu o minge originala de europa ligue cu semnaturile lui Gabi Balint si Ilie dumitrescu si as dori sa o vand cu 1000 de lei adica 10 mil lei vechi si as vrea sa-mi spuneti daca face bani astia su daca nu sa-mi spuneti cam cat ar face ca sa stiu si eu ce pret sa pun pe un site de vanzari va multumesc!

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Prost nu e ala care cere, ci ala care da. Poti sa ceri linistit si 100 de mil... dar cel mai bine ar fi sa o tii, cu siguranta valoarea ii va creste in timp.

| vegeta explică (pentru KodrutZ):

Stiam frate de chestia asta ca daca o pastrezi poti sa ei mai mult pa ia da problema e ca daca aveam si eu o stituatie mai buna financiara o opream cu siguranta da asa o vand ca imi doresc sa fac sc de soferi si ca acum daca o sa iau 6, 7 mil pa ia mai fac rost si eu de 3, 4 mil si imi fac si eu sc da soferi ce sa faci daca nu ai bani...

| KodrutZ a răspuns (pentru vegeta):

... si cu ce te incalzeste sa faci scoala de soferi daca n-ai bani nici sa treci strada?

| vegeta explică (pentru KodrutZ):

Cred ca mai inteles gresit am frate bani sa trec strada ca venitul meu lunar este de 10 mil salariul meu da ca sa fac sc nu imi ajunge pentru ca din astia 10 mil trebuie sa platesti multe cred ca sti si u ce nu mai stau sa explic si mai trebuie sa si mananci si de aia ziceam ca nu-mi ajung ca sa fac si sc de soferi...

| KodrutZ a răspuns (pentru vegeta):

Ca pieton, desigur. 10 mil nu e salariul cu care sa iti permiti sa ai o masina. Nu o zic in sensul "Ba, saracule!" ci pur obiectiv. Daca nu stai cu parintii, e remarcabil ca iti ajung 10 mil sa maninci si toate celelalte. Ideea e sa nu dai vrabia din mina pe cioara de pe gard, in cazul asta s-ar putea sa iti foloseasca mult mai mult sa vinzi mingea peste citiva ani la un pret mai bun si sa folosesti atunci banii la ceva decit sa o dai acum si poate sa stai doar cu permisul in portofel, atita tot - asta daca iei permisul, desigur.
In alta ordine de idei, incearca sa o vinzi pe forumul computergames.ro, pe ala in romana de la Softpedia si, eventual, pe la GSP si alte site-uri de-astea de profil. Poti eventual sa intrebi doar cam cit ar valora, pentru inceput. Bafta!

| PatrickNick a răspuns:

Daca mingea e( official match ball ) atunci e modelul cel mai bun! Ea ar costa in jur de 4 milioane! Acuma nu-s tiuu cat ar valora semnaturile alea...dar nu cred ca foarte mult deci nu cred ca primesti mai mult de 6 mil big grin

| vegeta explică (pentru PatrickNick):

Si 6 ar fi bine acum depinde na...