| CristiEND a întrebat:

as dori sa pun o intrebare. As putea obtine un teren gratuit in zona orasului meu sa pot infiinta un adapost pentru animale? Bineinteles restul cheltuielilor pentru custi si toate cele necesare le voi suporta eu. Si daca as putea, unde si cu cine ar trebui sa vorbesc? Doar terenul, restul cheltuielilor vor fi pe Persoana fizica.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea, daca orasul are teren corespunzator disponibil si este de acord sa ti-l dea in concesiune.
Depune o cerere in acest sens la Consiliul local al orasului.

| alessia5158 a răspuns:

Depide pe care dintre proprietarii de terenuri vei convinge! ----terenurile aflate pe raza unei localitati sunt detinute in proprietate privata fie de cetateni-persoane fizice, fie de firme, fie de organizatii/asociatii, fie de primarie.

| JustStitch a răspuns:

Salut Cristi! Si eu am vrut sa imi fac un adapost pentru animale acum 2-3ani dar nu am reusit, am facut toate demersurile in sensul asta doar ca va trebuii sa detii acel teren si sa ai o hala mare in care sa ti animalele, eu aveam de gand sa creac iepuri si am facut un curs de zootehnist (crescator de animale)