| Dexteryo31 a întrebat:

As dori sa stiu ce trebuie sa fac in situatia urmatoare : vreau sa-mi deschid un server ( de samp preferabil ) din care sa pot scoate si ceva profit, as dori daca sunteti draguti sa imi spuneti mai in detaliu ce am de facut?
Funda.

1 răspuns:
| FanLenovo a răspuns:

Ei bine, inainte de toate trebuie sa stii urmatoarele:
1. Ai nevoie de ceva bani de host
2. Serverele de samp nu prea au "priza" la public, doar cele foarte cunoscute.
3. Trebuie sa lucrezi mult ca sa faci un server din care sa faci profit.

Cel mai bine te-ai reorienta spre Counter-Strike acolo sunt foarte multi jucatori si cred ca vei putea atrage la tine pe server cativa.
Vei putea scoate bani punand anumite preturi pe gradele de Admin.

Daca ai nevoie de detalii cum sa faci un server, poti cauta un tutorial pe youtube/google.

Succes