| bogdanaurel59 a întrebat:

Salut TPU, azi la 4 dimineața am primit o notificare cum că mi-au facturat abonamentul ieri pe 28 iunie dar eu nu am făcut absolut nimic. Bine eu am cont de vimeo dar nu mi-am făcut nici un fel de abonament. Și mi-au luat 171 de dolari pe card (eu avand cont în RON) dar mi-e teamă ca cineva să imi spargă cardul deși ar fi imposibil. Ce să fac?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu tia spart nici dracu cardul, tu ai abonamentul chiar daca il folosesti sau nu platesti, inchide ti abonamentul si gata ca ei pun taxe de administrare ca băncile, ai card la banca nu il mai folosesti nu te ai dus sa il dezactivezi platesti taxe de administrare la banca, ca ăia nu stiu ca tu numai folosesti cardul daca nu te duci sa soliciti in scris dezactivarea stergerea contului si cardului, asa si aici, ai abonament nu te duci sa il dezactivezi platesti, ei nu stiu daca tu folosesti sau nu abonamentul, este in România facut abonamentul?

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la firma la care ai abonament pentru a afla ce se intampla.In cont iti poate intra cineva numai daca oferi datele cardului pe pagini care arata reale dar de fapt sunt fake.