| Anonymous1247 a întrebat:

HI! E grea meseria de pizzar? Se câștigă bine? De curiozitate întreb. O meserie în domeniul turismului știți? (în afară de ghid). Meseria de detectiv cum e? Ce îți trebuie ca să o practici? (mult sport cumva?). Pentru meseria de recepționer ce trebuie să fac?

2 răspunsuri:
| Luminou a răspuns:

Sa fi pizzar nu e greu si da, se castiga bine. Poti sa fi pilot sau sofer la turism.Si cam iti trebuie mult sport sa fi detectiv o.e. Sa fi receptioner iti trebuie nervi de otel si sa fi calm.

Sper ca am fost de ajutor big grin!

| Ion-Marius_Dumitru_1985 a răspuns:

Sa fi pizzar nu e greu,dar doar doar daca iti place cu adevarat ceea ce faci,in orice domeniu e valabil asta,sa stii ca nu e nici usor pe cat se pare sa fi pizzar,dar e o provocare destul de mare,daca ajungi sa fi un pizzar bun vin si bucuriile,poti pleca la munca oriunde in lume, oriunde in tara, vara la mare, iarna la munte, iar de castigat...nu stiu ce sa spun,nici nu te imbogatesti,dar poti trai decent,depinde numai de tine cat castigi, cu cat esti mai stapan pe meserie, ai si un castig mai profitabil, succes, eu sunt pizzar si fac cu mare placere PIZZA happy