| Readyfox a întrebat:

Salut TPU
Cât durează un transfer de pe un card Mastercard pe un Visa fara banca(cu agenție din Anglia, de pe care doar poți scoate bani)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai tu cand scoti bani din bancomat, de unde pana mea crezi ca-i scoti, nu din contul pe care il ai la bancă?
Hm, auzi la el, fara banca. Alt aerian!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Transferul nu se face intre carduri ci între conturile atasate cardului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate fără bancă. Cardurile sunt cuplate automat cu conturi bancare, ele nu sunt independente.

| mihai69 a răspuns:

Fix cât durează transferul între cele două conturi.
Cardurile sunt doar simple instrumente de plată, nu se operează direct din ele niciun transfer.

| zilog a răspuns:

20 ore dintr-o zi lucratoare maxim