| valy01 a întrebat:

Am 17 ani. Pot să-mi fac card de VISA sau Mastercard? Dacă da, la ce banca, costa ceva si trebuie sa bag bani mereu pe el?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa iti faci daca semneaza si un parinte.
costa lunar comisioanul de administrare care variaza de la banca la banca, oricum e doar cativa lei.

nu, nu trebuie sa bagi mereu bani pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti faci card la BRD daca ai sub 18 ani pentru liceu, atat stiu, dar in rest trebuie musai 18 ani.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Eu am facut acum doi ani la banca transilvania un card de debit visa electron. M-am dus cu buletinul si am semnat niste chestii pe acolo nu am platit nici un leu si dupa vreo 2 saptamani am primit scrisoarea sa ma prezint la banca ca sa-l iau. In caz ca pierzi cardul sau il strici era 50 lei taxa de inlocuire. Platesc de atunci 1 leu pe luna pentru internet banking. mai este o varianta cu 5 lei pe luna dar aia nu ne foloseste noua sa nu o alegi daca spune aia de la banca. Ai nevoie doar de varianta 1 leu pe luna ca sa te loghezi in contul tau iar la banca o sa primesti un user si o parola si trebuie sa o schimbi cand ajungi acasa dupa ce vei primi hartiile cu contractul facut cu banca. nu e greu e simplu te ajuta functionara

| Ruski a răspuns:

Salutare! Din cate stiu eu poti. Se numeste prepaid card si este Mastercard. Costa 10 lei ca sa il faci. Uite aici si un link: https://www.brd.ro/......ri-prepaid De cel din stanga vorbesc. Multa bafta!

| valy01 explică:

Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri, fiecare m-ați ajutat cu cate ceva, de aceea nu pot să aleg un câștigător.