| iKaiju a întrebat:

Ce pot face cu un bon de paysafe card pe care mai am 9 lei? Bonul expira peste 6 zile si as vrea sa salvez banii, din cate stiu eu e aplicatie paysafe dar nu stiu exact cum functioneaza, daca poate cineva sa imi explice cum bag banii din aplicatie in jocuri ar fi perfect.

Răspuns Câştigător
| AnonimMareMareMare a răspuns:

Bagi banii pe contul paysafecard, apoi in jocuri alegi sa platesti cu paysafecard, suma minima eu stiu ca este 25, dar poate mai strangi si faci 25, apoi dupa ce selectezi paysafecard ca metoda de plata, iti bagi contul. Si iti ia automat din cont suma respectiva. Ai acolo 2 metode de plata cu paysafe-ul, direct cu codul: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX, sau cu contul de paysafe. Succes

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

1. Fie mai cumperi un nou bon de 25 si cumperi ceva de o suma mai mare, introducand intai vechiul bon (pentru a goli suma de pe acel bon mai vechi intai), apoi pentru diferenta introduci si al doilea bon...
Probabil iti va ramane iarasi o diferenta, insa va fi de pe noul bon, si nu va expira imediat.

2. Fie, calea mai indicata, iti creezi un cont de Paysafe,
creaza-l chiar astazi daca doresti, caci de obicei dureaza cateva zile pana e validat, vei primi un email de la ei pentru activarea contului, iti vor cere o dovada ca tu esti persoana respectiva (poza a cartii de identitate, etc).
Cand totul e finalizat, iti poti baga suma ramasa pe bonuri in cont, si ramane acolo, nu mai expira.

Cand platesti la un magazin online ce suporta Paysafe, alegi in caseta respectiva Paysafe, si vei fi intrebat automat daca nu doresti sa platesti cu contul.
Aprobi, si iti vor aparea cele doua casete sa te loghezi in cont, de unde accepti tranzactia (efectuarea platii).