| chieslan466 a întrebat:

daca voi merge la un liceu mate info destul de bun si voi stii informatica pot sa gasesc un job cu salariu bun si FARA facultate? sau si facultatea este necesara daca vreau sa am un job bun pe domeniul IT. Stiu oameni care lucreaza in IT si nu au fost la facultate...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e in strainatate, te duci la interview pur si simplu si daca il treci, esti angajat. https://www.javaworld.com/......-job-.html

| MajinVegeta a răspuns:

Nu, nu cred ca e musai sa ai si facultate. Atat timp cat te pricepi in ceea ce faci, poti gasi joburi, daca nu in Romania, in afara, daca nu offline, atunci online. Parerea mea e ca e imposibil sa nu gasesti job daca stii libaje de programare, etc.