| Mobiroma a întrebat:

De curand mi-am deschis un site de mobila, scari etc. incerc sa vand cat mai mult dar nu prea intra lumea.Am pus site-ul pe diferite motoare de cautare, alte solutii? Multumesc

Website: www.mobiroma.heliohost.org

Răspuns Câştigător
| AndreiC a răspuns:

Pai hai sa incepem cu inceputul: ia-ti un domeniu serios. Un domeniu.ro costa 260 de ron pe viata.www.mobiroma.ro suna mult mai profesional. Apoi schimba-ti hostingul. Heliohost nu e prea profi, avand un trafic extrem de prost. De exemplu si site-ul tau se incarca greu, ca sa nu mai spun ca heliohost.org de multe ori nu se incarca deloc! Oamenii nu prea au rabdare in ziua de azi la asemenea chestiuni. Dupa ce faci aceste lucruri, fa-ti o optimizare SEO ca sa fii gasit de motoarele de cautare. Iarasi niste bani investiti, dar merita. Bani investiti daca nu stii sa faci acest lucru singur...

4 răspunsuri:
| bamse a răspuns:

Optimizare SEO ti-o poti face singur. Cauta pe google si vei gasi http://www.dirpedia.ro/directoare-generale.html

Apoi un sfat bun ti-a dat AndreiC

Apoi vezi ca sunt gen www.portavoce.ro care contra unor sume modice ( 8 euro ) iti baga situl pe diverse situri de publicitate.

Apoi baga-te pe www.okazii.ro si altele mai mari.

Studiaza tehnici de marketing pe www.marketnet.ro

Succes

| Bob a răspuns:

Nu te supara pe mine, dar mai ai de lucru la el. In principiu e ok, dar sunt cateva chestii care nu dau bine.
Ca sa intelegi la ce ma refer, uite aici un site bine lucrat (si nu, nu fac reclama, e doar un exemplu) http://www.mobshop.ro/.
Ai grila la fonturile pe care le folosesti, la armonia culorilor etc. Un site bun trebuie sa fie placut, simplist, sa atraga utilizatorul.

Inca o data, te rog nu te supara, sunt doar critici constructive. Si eu sunt inginer in prelucrarea lemnului si vreau ca o afacere sa dea roade.

Spor la bani.

| EnterSandman a răspuns:

Daca o sa am nevoie de mobila te anunt...laughing,deocamdata traiesc si fara.
ai putea sa faci publicitate pe mai multe siteruri.
siteul e destul de dragut,trafic ati mai trebuie.
app, sti ca poti sa ati cumperi trafic?, dar nu ati zic cum...winking

| gena_4673 a răspuns:

Pai nu vad decat scari si usi pe site-ul asta al tau...crying
eu aveam nevoie de o bucatarie si un dormitor... ceva la pret acceptabil