| MxM222 a întrebat:

Imi dati si mie va rog exemple de afaceri profitabile care pot inlocui serviciul/job-ul? Cel mai bun raspuns primeste funda! Multumesc!

5 răspunsuri:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Depinde la ce te pricepi.
Daca esti inspirat, istet si te pricepi la programat poti sa deschizi un cont de dezvoltator pe google play.
Pozi sa incepi a creia aplicati geniale care sa le publici gratis si cateva cu pret(cu bani).
Secretul este sa fii creativ, sa imbini utilui cu placutul si sa-l faci simplu si atractiv.

Bafta si contacteaza-ma daca ti-am fost de folos prin mesaje!

| Alexinho94 a răspuns:

Iti pot da eu un site pe care poti castiga. In primele 2 luni castigi mai putin ( 2 - 3 mil pe luna ) dupa incepi sa iti maresti din ce in ce mai mult suma. Da-mi idul tau aici sau da-mi un msj privat cu id-ul tau. Bafta!

| oODonViperOo a răspuns:

Poti face proiecte/prezentari in Word, powerpoint, excel...Sau daca stii lucra in HTML mai bine, sa faci un site sau sa il editezi.Castigi foarte bine si stai acasa. :)Uite aici un site foarte bun, poti fi platit pe ora, pe saptamana sau pe proiect.Bafta! :)

https://www.freelancer.com/

| bvbescu a răspuns:

In primul rand incearca sa nu te aventurezi in "afaceri" de tipul "bani pe net". Castigurile sunt mici, timpul pe care il petreci pentru a le face este foarte mare. Daca iti place riscul, iti recomand sa investesti la Bursa. Eu fac asta de 4 ani. Inceputul este greu, pentru ca sunt multe date de asimilat si majoritatea celor care fac asta iti arunca mult praf in ochi. Dar odata ce te-ai prins ce trebuie sa faci, este destul de lejer. Pentru ca cei care sunt interesati de subiect sa nu mai fie nevoiti sa faca greselile pe care le-am facut eu, am facut un blog unde incerc sa dau cat mai multe informatii "din interior". Daca esti interesat, te astept pe www.bvbescu.ro.