| Puffy93 a întrebat:

Imi puteti spune va rog si mie, cam cu se ocupa un consilier de asigurari - broker, ce face el sa-si castige traiul, trebuie sa atraga oameni si sa-i convinva sa-si faca asigurari la el nu? Altfel, nu iese malaiul. Sau? Daca se poate va rog sa fiti putin mai expliciti, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Buna. Un broker asigurari, poate face asigurari la orice firma de asigurari, ma gandesc ca asta sti. Pentru a putea vinde produsele trebuie cunoscute foarte bine, un raspuns de genul ''nu stiu asta'' in fata potentialului client, ai pierdut cam din start vanzarea. Nu trebuie sa convingi pe nimeni, trebuie sa identifici nevoiile potentialului client si raspunzi intrebarilor pe intelesul lor si sa nu impui nimic de la tine, trebuie sa il lasi pe el sa aleaga. Ar fi multe de spus. Eu sunt broker asigurari si servici bancare. Daca vrei mai multe detalii da-mi un mesaj privat si stabilim cum luam legatura si discutam mai multe. Succes