| anonim_4396 a întrebat:

M-ar interesa zi pe mine o metoda de a face bani pe internet, dar sa fie sigura si eficienta.
Prima oara ma gandeam sa incerc cu un server la un joc, dar nu stiu cati o sa gaseasca sa doneze pentru owner si alte prostii.
Spuneti-mi va rog si mie alte metode de a face bani pe internet, nu conteaza daca trebuie sa investesc la inceput, dar macar sa scot un profit maricel in timp.
Am 14 ani, n-am card.

8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse pe internet, cu sau fara investitie, cu comision pe produs. Lasa-mi un mesaj daca esti interesat.

| PotatoMustDie a răspuns:

Exista un simulator financiar online pe care il joc acum, daca ai timp ai te duce putin capul ai putea ajunge in vreo 3 luni la 40-50 EURO/luna si intr-un an cam la 400-500.

http://www.marketglory.com/strategygame/PotatoMustDie

| FlorinM28 a răspuns:

Ar fi cateva metode de a scoate ceva bani. Da-mi un mesaj pentru detalii

| alexacarmina a răspuns:

Contacteazama iti dau eu o metoda sa faci bani usor si stai si acasa fara stres.

| cristian_5777 a răspuns:

Invata, iar peste cativa ani te vei putea angaja si vei scoate un profit maricel de pe urma studiilor.Anul acesta nu ai examen? Nu crezi ca ar fi mai important sa te concentrezi asupra lui decat sa cauti bani verzi pe pereti? Nu o sa poti face profit din nimic timp de 3-4 ani pe internet.Si chiar si atunci nu o sa fie un profit mare.

| Deriol a răspuns (pentru cristian_5777):

De ce crezi asta? Cunosc multi prieteni/colegi care au incercat diferite metode de a face bani. nu vad ce este rau in a avea niste bani in plus de buzunar.
Asupra examenului ma concentrez foarte bine sa stii, nu voi avea probleme sa-l iau, la simulari am avut 8.50 si 9.50 asa ca e destul de bine. Pana peste 3-4 ani cum zici tu o sa-mi treaca mie de ideea asta cu banii pe internet pentru ca atunci o sa ma angajez undeva serios, nu o sa stau in scaun acasa cautand metode pe nethappy

| cristian_5777 a răspuns (pentru Deriol):

Au incercat.Cine a spus ca au si reusit? Din propria experienta iti spun ca iti trebuile cel putin 2 ani de munca pentru a face un server sa aiba cativa jucatori si sa inceapa sa iti doneze.Altfel poate incerci cu adfly dar acolo iei 5 dolari la fiecare 1000 de vizualizari asa ca daca nu postezi ceva interesant de descarcat ( program/hack ) nu o sa strangi 1000 de vizualizari nici in 3 ani.
Daca ai avea 8.50/9.5 la simulari( nu spun ca nu ai, poate ca ai ) ar trebui sa iti dai seama ca nimeni nu iti da bani pe statul degeaba.

| Deriol a răspuns (pentru cristian_5777):

Da, asa e, nu zic ca au si reusit, macar au incercat, si poate vreau si eu sa incerc, in orice caz multumesc de sfat, si ca sa stii, nu m-am gandit niciodata ca as primi bani pe statul degeaba si nu vad ce legatura au notele mele de la simulari cu asta, stiu foarte bine ce sa fac, eu am pus doar o intrebare, tu puteai doar sa-mi zici ce metode exista si pe care pot si eu sa le aplic, nu sa-mi dai explicatii ca am anul asta examen, stiu si eu bine ce am de facut.