| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti o metoda sigura de facut bani pe internet si testata de voi, nu ca ati auzit la altii.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ma gasit destul de multe traduceri pe siteuri de freelance (din engleza in romana si invers). Este o metoda sigura si foarte buna, doar ca necesita sa stii bine cel putin o limba straina si sa fii dispus sa muncesti.

| kameliae a răspuns (pentru Brigaela):

Se poate lucra daca ai doar 14 ani? =]] Adica pe langa scoala pot traduce din turca, engleza si romana.winking...dar banii vreau sa spun, ii pot primi pe numele meu?

| Brigaela a răspuns (pentru kameliae):

Nu, trebuie sa ai parca 16 ani impliniti

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt site-uri profesionale precum:
www.freelancer.com si www.upwork.com
Depinzand in ce esti expert, poti gasi proiecte serioase si bine platite, care iti pot aduce venituri mari.
Vorbesc din experienta proprie, pentru ca firma la care lucrez, foloseste acesti freelanceri cu foarte mare incredere si-i plateste foarte bine, uneori cu mii de dolari, pentru proiectele facute.

Acum, totul depinde de tine, in ce esti expert!
Se castiga extraordinar in programare si dezvoltare de software.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu exista.
Sau... ba da, exista insa tu nu o poti practica: videochatul.
In rest, toate site-urile sunt scam iar singurii bani facuti sunt cei din reclame insa nu vin la tine ci la ei.
Nu recomand sa te complici cautand "bani" pe gratis cand ii poti munci.
Insa vad si ca esti minor. Nu le poti cere banii necesari parintilor?

| Nita_Alin_2002 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Am banii pentru chestiile necesare. Vreau pentru altceva, mult mai scump.

| ziftode a răspuns:

Https://www.eurogamer.net/......00-a-month
nu am testat-o, dar poate, poate aud de tine la stiri ca faci 500mii de $ pe luna :P

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu testez acum ceva, e simplu si vreau sa vad cum e, incearca si tu e gratis nu te costa nimic, dupa cate am citit nu e teapa, acum vom vedea
inscriete aici

http://etimoney.bid/4639808230432/

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Bani=munca depusa; conditii de lucru=oricare; cerere si oferta.Cine crezi ca ti-ar da sfaturi in privinta asta? Cineva care ar risca sa-si piarda locul in favoarea ta?

| Jack20Wan a răspuns:

Tot ce trebuie sa faceți este sa va Jucați jocurile din aplicație strângeți tichete si apoi le transformați in dolari pe care puteți să i scoateți in PayPal, pe card când ajungeți la suma de 10 dolari. Dati pe link-ul asta https://www.winrgames.com/wgw/ref?code=3M5AD sa va descarcati aplicați, va Creați un cont și începeți sa va Jucați. Intrați in meniul jocului pe undeva pe acolo va apare "Invite Code" scrieți codul acesta 3M5AD si veți primi 10 dolari. Încearcă merita!

| Izabela144 a răspuns:

Poti incerca sa faci bani din Youtube, dar e greu. Si plus ca, in Romania nu prea poti. Nu iti ofera prea multi bani. Eu am incercat, dar din pacate nu am reusit. Tu mai ai o varianta; videochat-ul, dar nu prea cred ca ai vrea sa te ocupi cu asta. Mai bine le-ai cere parintilor sau ti-ai strange alocatia.
Funda?laughing